3 września Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Energa, mimo sprzeciwu części akcjonariuszy, zdecydowało o wydaniu kierunkowej zgody na polecenie rozpoczęcia prac dla elektrowni Ostrołęka C. To działanie na szkodę spółki, akcjonariuszy i społeczeństwa - komentują organizacje społeczne.
więcejNajnowszy raport Michała Hetmańskiego z Fundacji Instrat pt. „Ostrołęka C – co dalej z ostatnią elektrownią węglową w Europie?” pokazuje kompletny brak opłacalności największej w UE nowej elektrowni węglowej - Ostrołęki C - oraz związane z nią poważne wątpliwości prawne.
więcejKoalicja StopOstrołękaC oraz Akcja Demokracja apelują do Zarządu PZU S.A. o podążenie śladem największych światowych ubezpieczycieli i wycofanie się z ubezpieczania sektora węglowego, w tym nowej elektrowni węglowej Ostrołęka C.
więcejW wyniku presji społecznej jeden z największych światowych ubezpieczycieli – Munich Re – ogłosił, że wycofuje się z ubezpieczania projektów opartych na węglu. Decyzja ta może mieć poważne konsekwencja dla przebiegu i kosztów projektu Ostrołęka C.
więcejWsparcie wytwórców energii w postaci rynku mocy w pierwszym roku może kosztować nawet 7,45 mld zł, jednak mają na nim skorzystać głównie elektrownie gazowe. Dla Enei i Energi „zostaną resztki”. Energa wielokrotnie podkreślała, że dopłaty z rynku mocy są niezbędne dla rentowności elektrowni Ostrołęka C.
więcej