Wczytywanie...

Gazowa Ostrołęka C bez Enei

Enea, która na spółkę z Energą budowała węglową elektrownię Ostrołęka C wycofuje się z gazowego projektu. Enea posiada 50% udziałów w spółce celowej powołanej do budowy tej elektrowni.

więcej

Nowy inwestor. PGNiG dołącza do projektu gazowej Ostrołęki C

PKN Orlen i należąca do niego Energa podpisały trójstronne porozumienie z PGNiG. Tym samym gazowy gigant chce zapewnić sobie intratny kontrakt na dostawy gazu kopalnego do elektrowni.

więcej

Litewski gaz ma uratować kontrakt na rynku mocy. Czy do budowy elektrowni dopłacą obywatele?

PKN Orlen chciałby, aby do Ostrołęki popłynął gaz z gazociągu Polska Litwa a elektrownia utrzymała intratny kontrakt na rynku mocy. To znaczyłoby, że za budowę zapłacimy my wszyscy w ramach doliczonej do naszych rachunków opłaty mocowej.

więcej

List intencyjny. Czy PGNiG dołączy do projektu gazowej Ostrołęki C?

PKN ORLEN i PGNiG podpisały list intencyjny w sprawie wspólnych inwestycji. Jedną z nich ma być elektrownia parowo-gazowa w Ostrołęce. Jeśli prowadzone przez spółki analizy okażą się pozytywne, wiążące projekty umów dotyczących współpracy zostaną opracowane do 30 października 2020 roku.

więcej

Energa SA odmawia odpowiedzi na wszystkie pytania akcjonariusza. To pierwszy taki przypadek.

Energa SA odmówiła odpowiedzi na pytania zadane przez akcjonariusza podczas Walnego Zgromadzenia 29 czerwca 2020 r. To pierwszy przypadek kiedy spółka giełdowa odmawia odpowiedzi na wszystkie pytania nie tylko zadane na WZA, ale w ogóle.

więcej
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6