W październiku 2018 r. PGE oświadczyło, że priorytetem spółki nie są inwestycje węglowe a energetyka wiatrowa i gazowa. W odpowiedzi na ogłoszoną 7 stycznia 2019 r. informację, że spółka jednak rozważa dołączenie do projektu budowy węglowej Ostrołęki C, ceny akcji PGE spadają a analitycy ostrzegają, że zaangażowanie w tą inwestycję jest ryzykowne.
więcejW tydzień po wynikach aukcji rynku mocy nowy raport pogrąża Ostrołękę C. Choć Energa i Enea zagwarantowały jej 173 mln PLN rocznych przychodów przez 15 lat, za co konsumenci i gospodarka zapłacą ok. 2,7 mld PLN, elektrownia węglowa będzie nie tylko nierentowna, ale i głęboko nieopłacalna.
więcejMinister energii przyznał, że budowała Ostrołęki C nie leży w interesie Polski, jednak twierdzi, że wymaga jej synchronizacja z krajami bałtyckimi. Argument ten obala były prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych prof.dr inż. Jan Popczyk.
więcejTuż przed zbliżającym się ostatnim trilogiem w sprawie Rynku Mocy zaplanowanym na 18 grudnia br., 13 polskich organizacji społecznych pracujących na rzecz ochrony środowiska i klimatu apeluje do europarlamentarzystów i unijnych ministrów o dopilnowanie, by mechanizm mocowy nie został wykorzystany do wspierania budowy nowych bloków węglowych takich jak Ostrołęka C.
więcejMinister Energii Krzysztof Tchórzewski na COP24 potwierdza, że budowa Ostrołęki C nie leży w ekonomicznym ani ekologicznym interesie Polski. Twierdzi jednak, że wymaga jej współpraca z krajami bałtyckimi. Koalicja Stop Ostrołęce C komentuje: nie ma żadnych dokumentów międzynarodowych potwierdzających tę tezę.
więcej